14525154_604061243113535_1460423516553673218_o

TIRANE, 3 Tetor/ATSH/- Rreth 50 nxënës të shkollave 9-vjeçare në qytetin e Peqinit ishin pjesë e maratonës me biçikleta, të zhvilluar sot për të dytin vit rradhazi.

Të pranishëm në aktivitetin e zhvilluar ishin mësues, prindër si dhe nxënës të shkollave, të cilët ndoqën nga afër garën e biçkletave.

Në kuadër të gjallërimit të jetës social-kulturore në qytet, grupi rinor i cilësuar me emrin “Ideart” solli këtë aktivitet në bashkëpunim me Bashkinë e qytetit dhe Drejtorinë Arsimore.14468330_604061116446881_2804345526914288581_o

Përfaqësuesit e bashkisë u shprehën  për ATSH-në, se mbështesin çdo iniciativë të të rinjve për të përmirësuar jetën në komunitetit, ndërkohë që edhe vetë drejtoresha e arsimit shprehu gatishmërinë e saj për gara të tilla që sipas saj, duhet të bëhen të përvitshme.

Fitues të kësaj maratone u shpallën Adela Gripshi, Qazim Karaj dhe Henri Sefa. /a.ke/

Burimi: 

https://www.ata.gov.al/peqin-te-rinjte-zhvillojne-maratonen-me-bicikleta/

1

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s